ساختمان هوشمند

دوره آموزش هوشمندسازی ساختمان

آموزش هوشمندسازی ساختمان

دوره آموزش هوشمندسازی ساختمان به عنوان جدیدترین رشته های مرتبط با صنعت ساختمان در سراسر جهان است. اشخاص بسیاری به دلیل جذابیت و پر درآمد بودن این شغل همراه با پیشرفت تکنولوژی در منازل به این کسب و کار سوق پیدا کردند. همچنین BMS یک صنعت نوپا در بازار ایران است که هنوز اشباع نشده است.

برای ورود و ارتقای شغلی ، شما باید به طور کامل آموزش هوشمند سازی ساختمان را یاد بگیرید. ما برای شما عزیزان 2 دوره به صورت رایگان و ViP به صورت آنلاین در نظر گرفتیم که در همین صفحه می توانید مشاهده کنید. این آموزش برای متخصصانی که در زمینه ی برق مشغول به کار هستند یا افراد تازه کار مناسب است.

خانه هوشمند نابان یا Naban BMS با 13 سال سابقه به همراه مدرس عزیز جناب مهندس برزگر با 20 سال سابقه ی کار با شرکت های بزرگ در حوزه هوشمندسازی در خدمت شماست. شما پس از یادگیری مدرک حرفه ای و معتبر فنی و حرفه ای را دریافت خواهید کرد. پشتیبانی نامحدود برای دوره، پس از اتمام آموزش برای شما در نظر گرفتیم تا امکان ورود به بازار کار و اجرای پروژه های متنوع به صورت حرفه ای برای شما موجود باشد.

آموزش هوشمند سازی ساختمان به صورت آنلاین:

دوره های آموزشی اینترنتی و آنلاین می‌توانند به شما در یادگیری هوشمند سازی ساختمان کمک کنند. مثلاً دوره‌های مقدماتی هوشمندسازی ساختمان را می‌توانید انتخاب کنید. همچنین، فیلم‌های آموزشی رایگان نیز می‌توانند به شما درک بهتری از مفاهیم هوشمندسازی ساختمان بدهند.

  1. پروتکل‌های مرتبط: آشنایی با پروتکل‌های مختلف مانند KNX و X10 و  busمی‌تواند به شما در هوشمندسازی ساختمان کمک کند.
  2. مطالعه و تحقیق: مطالعه مقالات، کتاب‌ها و منابع معتبر در زمینه هوشمندسازی ساختمان می‌تواند به شما در یادگیری کمک کند. با تلاش و پشتکار، می‌توانید به طور کامل هوشمندسازی ساختمان را یاد بگیرید.

تعریف سیستم هوشمند ساختمان

یکی از مزایای خانه هوشمند به زبان ساده یعنی اتوماتیک کردن عکس العمل ها نسبت به برخی از رویدادها در ساختمان. با این تعریف حتی یک سیستم اعلام سرقت و یا اعلام حریق و… به تنهایی نوعی از هوشمند سازي در ساختمان هستند. بد نیست با اولین خانه هوشمند ایرانی نیز آشنا شوید.

آنچه مهم است این است که سیستم هوشمند ذاتا داراي هوش نمی باشد و این هوش انسان است که در زمان اجراي سیستم هوشمند ساختمان به آن تزریق می شود. لذا پس از انتخاب محصول و برند ، دانش، تجربه ومهارت تیم اجرا کننده سیستم هوشمند تعیین کننده سطح کیفیت هوشمند سازي می باشد .

تعریف سیستم هوشمند ساختمان

سناریو هاي هوشمند، تعیین کننده حالات مختلف سیستم می باشند که فراخور نیاز عملیاتی و اجرا می شوند. هوشمند نابان در دو بخش طراحی و نصب و راه اندازی سیستم های هوشمند ساختمان به عنوان رتبه برتر هوشمندسازی استان مازندران از سال 1390 فعالیت میکند که نماینده رسمی و انحصاری چندین برند مطرح سیستم های هوشمند ساختمان می باشد.

برای ارائه طراحی و خدمات فنی و تخصصی بهتر از طراحی بهینه و اقتصادی تا نصب و راه اندازی سریعتر و با کیفیت بیشتر برای شما کارفرمایان و سازندگان عزیز و شما مهندسین فعال در حوزه ساخت و ساز و همینطور طراحان دکوراسیون ، تعداد شعبات و نمایندگی های نابان روز به روز در حال گسترش می باشد.

پروتکل هاي اتوماسیون ساختمان

پروتکل به مجموعه قوانینی اطلاق میگردد که نحوه ارتباطات تجهیزات هوشمند را قانونمند می نماید. نقش پروتکل در شبکه های هوشمند نظیر نقش زبان براي انسان است. به منظور ارتباط موفقیت آمیز دو دستگاه در شبکه نیز باید هر دو دستگاه از یک پروتکل مشابه استفاده کنند. پروتکل هاي بسیار متعددي براي هوشمندسازي ساختمان وجود دارد :

Twisted Pair و زوج به هم تابیده  DC سیم با ولتاژ پایین، که معمولا در آن داده ها بر روي مدارات قدرت انتقال داده می شود.

Power Line بی سیم، معمولا از طریق امواج الکترومغناطیسی.

پروتکل هاي اتوماسیون ساختمان

مراحل اجرای ساختمان هوشمند

  • طراحی سیستم ساختمان هوشمند توسط کارشناسان مجرب با توجه به خواسته های کاربران
  • برآورد تجهیزات مورد نیاز برحسب طراحی صورت گرفته و ثبت سفارش
  • بسترسازی سیستم ساختمان هوشمند اعم از اجرای لوله کشی و سیم کشی قوطی گذاری و نصب تابلوی مربوطه توسط پیمانکاران مورد تایید این شرکت و طبق نقشه های تایید شده توسط کارفرما
  • نصب تجهیزات و برنامه ریزی سیستم ساختمان هوشمند( این مرحله قسمت نهایی کار می باشد )

آموزش حضوری هوشمندسازی ساختمان

با دوره‌ های حضوری هوشمند سازی ساختمان می‌توانید مهارت‌ لازم برای اجرای پروژه‌ های هوشمندسازی و انواع سناریو خانه هوشمند در ساختمان‌ ها را یاد بگیرید.

این دوره‌ها شامل مباحثی نظیر:

شبکه هوشمند BMS

آشنایی با تمامی برند ها

آشنایی با تجهیزات هوشمندسازی

سیمکشی  و زیرساخت تجهیزات هوشمندسازی

نصب و راه اندازی محصولات

نقشه کشی هوشمند ساختمان و تابلو هوشمند

معرفی بهترین نرم افزار هوشمندسازی ساختمان

برنامه ‌نویسی تجهیزات هوشمند

در این دوره‌ها، شما با تجهیزات مختلف هوشمندسازی ساختمان آشنا می‌شوید و مهارت‌های عملی لازم را تمرین می‌کنید سپس در آخرین جلسه حضوری بازدید از ساختمان هوشمند داریم که به طور واقعی صفر تا صد یک ساختمان هوشمند را میبینید . پس از اتمام دوره، می‌توانید با استفاده از مدرک فنی و حرفه‌ای خود، در بازار کار به عنوان یک متخصص هوشمندسازی ساختمان فعالیت کنید.

اموزش انلاین BMS

آموزش هوشمندسازی ساختمان یک موضوع جذاب و پرکاربرد است .در این حوزه ، شما میتوانید با استفادهاز تکنولوژی های مدرن ، ساختمان را هوشمند کنید . این شامل امنیت، صرفه‌جویی در مصرف انرژی، دقت و سهولت در کنترل اجزای مختلف ساختمان می‌شود. همچنین، منابع آموزشی آنلاین نیز می‌توانند به شما در یادگیری اصول و تکنیک‌های هوشمندسازی کمک کنند.

آموزش هوشمندسازی ساختمان: این دوره رایگان شامل مباحث مختلف هوشمند سازی است و می‌تواند به شما در یادگیری اصول این حوزه کمک کند.

فیلم‌های آموزشی هوشمندسازی ساختمان: این مجموعه شامل ۱۰۰ فیلم آموزشی از مباحث صفر تا صد هوشمندسازی ساختمان و کاربردهای آن در خانه‌ های هوشمند، بیمارستان‌ها، ویلای‌ها، پارکینگ‌ ها و هتل‌ ها است.

آموزش هوشمندسازی ساختمان و منازل: این دوره شامل آشنایی با پروتکل‌های مختلف هوشمندسازی، اصول پروتکل‌ها، عملکرد قطعات کنترلی و تجهیزات هوشمند ساختمان و بهینه‌ سازی طراحی پروژه‌ های هوشمندسازی منازل مسکونی است.

تیم هوشمند نابان با تجربه و دانش 12 ساله در زمینه هوشمندسازی ساختمان با بیش از 500 پروژه دوره آموزشی سیستم های هوشمند ساختمان را در یک پکیج جامع و کامل آورده ایم. که در این پکیج صفر تا صد نکات با ریزترین جزئیات از نقشه کشی و طراحی هوشمند پروتکل ها صفر تا صد تجهیزت هوشمند (نه فقط در حد زیرساخت بلکه به طور کامل ) در برند های مختلف نحوه سیمکشی و نصب نحوه اجرای سیستم هوشمند ساختمان و برنامه ریزی ، پروگرام تجهیزات هم پراخته شده است. دوره انلاین هوشمندسازی با نصب نرم افزار اسپات پلیر در گوشی اندروید در لب تاپ و ….. نصب میشود و همیشه در دسترس شما خواهد بود .

سرفصل های دوره هوشمندسازی ساختمان

1-مقدمه

2- تفاوت Smart home و bms 2

3-شناخت بررسی انواع پروتکل ها

4-امکانات و اپشن های سیستم هوشمند

5-انواع تجهیزات و ماژول های هوشمند

6-انواع کلید ها و تاچ پن هوشمند

7-کلید سنتی به هوشمند

8-رله غیر هوشمند

9-دیمر هوشمند

10-روشنایی هوششمند

11-کنترل سیستم گرمایش و سرمایش هوشمند

12-فن کوئل

IR EMITTER-13

14-داکت اسپلیت

15-موتورخانه هوشمند

16-انواع پرده هوشمند

17-نحوه اجرا و نصب موتور پرده برقی

18-سیستم صوتی هوشمند

19-مگنت درب و پنجره هوشمند

20-دستگیره هوشمند

21-پریز هوشمند

22-نقشه سیمکشی خانه هوشمند

23-نقشه تابلو هوشمند

24-اجرای زیرساخت خانه هوشمند

25-پروژه هوشمند

سر فصل های دوره برنامه نویسی BMS

1-معرفی و مقدمه دوره

2-آشنایی با پروتکل Tcp-ip

3-نحوه اتصال لب تاپ به شیکه هوشمند

4-اشنایی با منو های نرم افزار برنامه نویسی و جست و جو تجهیزات موجود در شبکه

5-آدرس دهی تجهیزات هوشمند با لپ تاپ

6-تنظیمات Ip

7- تنظیمات Ip-port

8-پروگرام رله هوشمند

9- پروگرام کلید هوشمند

10-پروگرام سناریو جشن در کلید هوشمند

11-پروگرام حرفه ای کلید هوشمند

12-پروگرام دیمر هوشمند

13-پرده هوشمند

14-کنترل فن کوئل

15-پروگرام dry contact یا Digital input

پشتیبانی آموزشی نابان برای هوشمندسازی ساختمان :

شرکت هوشمند نیروی نابان با بیش لز 13 سال سابقه در هوشمندسازی با بالای 700 تا پروژه و بالای 1000 تا دانش پذیر اطمینان خاطر به شما میدهد که از صفر کار حتی مشاوره با کارفرما ارائه پیش فاکتور تا تامین کالا و تحویل پروزه به کارفرما در کنار شما هست .اگر سوالات بیشتری از پشتیبانی 24 ساعته ما دارید میتوانید با شماره تماس پشتیبانی که در سایت درج شده است تماس بگیرید .

نتیجه گیری :

آموزش هوشمندسازی ساختمان به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. این روش‌ها با توجه به نیازها و خواسته‌های شما تغییر می‌کنند.انتخاب محصولات باید با توجه به سلیقه کاربر و ویژگی‌های محصولات شرکت‌های مختلف انجام شود.

و افرادی که میخواهند وارد این زمینه شود قدم اول ان ها اموزش هست تا بتوانند تجربه هارا لمس کنند و از ان ها استفاده کنند که در اینده مجری حرفه ای در زمینه هوشمندسازی شوند .

با توجه به نیازها و اولویت‌های خود، می‌توانید بهترین روش‌ها و اموزش ها را برای هوشمندسازی ساختمان انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *