ماشین های خودکار

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. تکنولوژی
  4. chevron_right
  5. ماشین های خودکار

ماشین های خودکار

حمل و نقل های آینده سوژه نمایشگاه محرک های هوشمند 2020 لندن

آینده سفرها یکی از موضوع اصلی کالج سلطنتی هنر هوشمند متحرک (Royal College of Art Intelligent Mobility) در سال جاری است. دانشجویان موظف اند بطور جمعی در سه حوزه اصلی در زمینه : منابع طبیعی محدود  ، حمل و نقل شهری و طراحی برای جوامع فراگیر بررسی کنند . تعداد انگشت شماری از طراحان که در حال ترسیم سفرهای آینده ما هستند به نتایج جالب توجه رسیده اند .

دانشگاه هنر و طراحی را به عنوان تأثیرگذارترین فارق التحصیلان در سراسر جهان شناخته می شوند. دانشکده در قلب لندن قرار دارد واقع در پارک هید و سالن جشنواره سلطنتی است ، طراحان با استعداد تازه کار ، از جمله فارغ التحصیلان بین المللی طراحان اتومبیل است و کسانی که صنعت اتومبیلرانی را به خوبی میشناسند را استخدام میکنند . به طور رسمی با نام Intelligent Mobility  به اصطلاح محرک های هوشمند که بازتابی از نگرانی های فعلی در مورد طراحی حمل و نقل های آینده است می پردازد .

در اینجا شش پیشنهاد از این طراحان حمل و نقل نوظهور را شناسایی میکنیم که به بهترین شکل به این موضوع پاسخ می دهند.

در این مقاله سوالات مهم تری در خصوص فرم خودرو و هویت نام تجاری پرسیده اند.

“Chris Thorpe” استاد ارشد توضیح می دهد . برنامه جدید به طور حتم با تغییر فرهنگی ، اجتماعی ، فنی در صنعت اتومبیل ارتباط دارد. ما سوالات جدید می پرسیم ، وی گفت: راننده ها با اتومبیل های خود مختاری که آنچه برندها ارائه می دهند ، چه چیزی را تجربه می کنند؟ چگونه طراحی خودروها تغییری در انرژی تجدید پذیر و برق اثر می گذارد؟ با تغییر از سیستم های روستایی به مراکز شهری مگا ، پیامدهای طراحی حمل و نقل چه طور میشود؟ سپس در سطح فرعی ، سؤالاتی از قبیل چگونگی اشتراک سکوهای تحرک را با یکدیگر در میان می گذاریم.

وسایل نقلیه الکتریکی خودمختار ، سیر و سفر را بهبود می بخشد ، اما سوءاستفاده نادرست بین انسان و دستگاه ، یعنی هوش مصنوعی ، اغلب می تواند باعث بی اعتمادی در پیشرفت های حمل و نقل آینده منجر شود. برای مقابله با این ،” Daniel Vorley” در حال طراحی رابط جدیدی است که راهی برای برقراری ارتباط بصری در وسایل نقلیه خودمختاربرای افزایش اعتماد ارائه دهد.

او توضیح می دهد: “فرایندی را تجسم کنید که در آن هوش مصنوعی در یک وسیله نقلیه به طور مستقل بیاندیشد به وسیله تصویربرداری عصبی و نقشه برداری و تصویربرداری از مسیرهای عصبی در مغز انسان است. این نمایشگر فعالیت محیطی را از شبکه عصبی خود وسیله نقلیه فراهم می کند و با تغییر محیط اطراف ، میتواند تغییر کند”.

در اصل ، مفهوم طراحی وی به شکلی از جریان ذرات هولوگرافیک در اطراف محیط کابین شکل می گیرد و با ورود خودرو به محیط ها و موقعیت های مختلف ، مرتباً تغییر می کند. در این سناریو ،  توانایی گفت و گو بین مسافران و وسیله نقلیه برای برقراری ارتباط از طریق کانال هایی به طور ناخودآگاه  بین انسان و وسیله نقلیه ایجاد می شود و بدین ترتیب به گفتگوی بصری بین انسان و ماشین منتهی می شود.

تجربیات زیبا وسایل نقلیه آینده از نگاه Oliver Winter

این یک وسیله نقلیه شخصی خودمختار است که برای سفرهای خانوادگی طراحی شده است. الیور وینتر با روانشناسان اجتماعی ، طراحان فضایی و خانواده های واقعی همکاری کرد تا نگرانی های آنها را بفهمد و تا طوری طراحی داخلی را بسازد که یک کابین اجتماعی و تعاملی را ارائه می دهد تا به کاهش استرس راننده و مسافر کمک کند. وی می گوید: حریم خصوصی ، آرامش و محافظ بودن همه جنبه های مهم طراحی هستند. اما وی نیاز به زمینه های اجتماعی و تعاملی برای اینکه خانوادهها در کنار هم باشند دارد.

در اینجا ، فناوری های صفحه نمایش جایگزین آنالوگ و تجربیات تعاملی می شوند. در حالی که با همکاری با دانشجوی رشته نساجی lizzy Stufzand ، رنگ ، مواد و پس از پایان یک ریتم دوره ای در یک فر آیند درونی چرخه محیطی را تنظیم و به روند طبیعی باز میگرداند .آنها دوختن سطوح، پارچه های پارچه ای و مواد هوشمند  تشکیل دهنده را ترکیب میکنند تا کمک کند به ایجاد محیطی که باعث بهبود تجربه مسافر شده و باعث افزایش حس کنشی شود.

تجربیات زیبا وسایل نقلیه آینده از نگاه Johannes Recla

Johannes Recla سمت بسیار مهمی در بخش وسایل نقلیه الکتریکی را بر عهده دارد. در حال حاضر اتومبیل های برقی از نظر قانونی موظف هستند هنگام مسافرت سرعت زیر 30 مایل در ساعت ، دارای سیستم هشدار صوتی باشند که عموماً تمایل به نویز برقی مصنوعی ندارد.   پیشنهادRecla  یک کتابخانه از اصوات و اشکال ارائه می دهد ، که برای بهبود طراحی بصری و ایجاد ویژگی های صوتی جهت دار که وابسته به سرعت باشد ارائه میدهد.

هر قسمت بدنه خودرو بر اساس مواد ، وزن و شکل خاصیت صوتی خاص خود را دارد که در نتیجه به طور طبیعی توسط جریان هوا از حرکت وسیله نقلیه برانگیخته می شود. Recla می گوید: نتیجه نهایی باید به عنوان الهام بخش برای طراحی قطعات بدنه وسایل نقلیه توجیه شده با ویژگی های صوتی آنها باشد که به طور طبیعی از جریان هوا ناشی می شوند. وی معتقد است موقعیت مکانی و ویژگی های مواد تشکل دهنده باعث ایجاد فرصتهای جدید برای طراحی شده و ایجاد ویژگی های صوتی جهت دار و بسته به سرعت برای اتومبیل های برقی آینده خواهد شد.

طراحی فراگیری اجتماعی توسط Vidyut Naidu

Vidyut Naidu یک وسیله نقلیه جذاب را برای افراد معلول طراحی کرده است. وی توضیح می دهد كه این مفهوم از فلسفه باستانی هند ، دویتا یا دوگانگی ، برای رسیدن به آرامش بین ذهن و بدن – جسمی و معنوی استفاده شده است.

تحقیقات Naidu نشان داد که تحرک و ماجراجویی می تواند بر سلامت روان و جسمی تأثیر مثبت بگذارد ، اما انواع فعالیت های هیجانی در دسترس افراد معلول بسیار محدود است. در نهایت این پروژه اهمیت فراگیر طراحی را در تحرک برجسته می کند و مهمترین مسئله برای ایجاد گزینه های بیشتر برای گروه های جمعیتی نادیده گرفته شده است.

سکونت شهرهای آینده توسط Andy Zou

این یک پلتفرم تحرک اشتراکی است که توسط اعضاء اداره می شود. سال 2030 و این مینی بوس خود مختار 6 سرنشین دارای یک فضای داخلی در مقایس کوچک قابل تنظیم است که حتی در هنگام حرکت به راحتی به وسیله نقلیه اصلی متصل می شوند. اندی زو توضیح می دهد: این طرح بر بهبود سیستم ترافیک فعلی و همچنین ارائه تجربه بهتر از حمل و نقل عمومی متمرکز است. وی ادامه داد: مسافران هنگام حرکت اتوبوس می توانند یکپارچه و بی دردسر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند ، نیاز به توقفهای اتوبوس سنتی را برطرف کرده و کارایی کل سیستم حمل و نقل را بهبود می بخشد.

اگرچه این طراحی خاص در مسافرین روزانه در کلان شهرها هدف قرار می گیرد ، این مفهوم برنامه های بالقوه آینده را دارد ، به خصوص در سناریوهایی که هیچ ایستگاه فیزیکی نمی تواند ساخته شود ، از جمله ، به عنوان مثال ، سفر به فضای خارج و مریخ.

سکونت شهرهای آینده توسط Hiu Li

پیش بینی شده این وسیال نقلیه که برای شهر هوشمند آینده در نظر گرفته شده است ، که در آن یک چالش اتصال کل جمعیت و کلیه وسایل نقلیه به سرویس 5 G با سرعت بالا است ، بنابراین منجر به خطر تصادفات بین اتومبیل های مستقل و عابر پیاده می شود.

هیو لی می گوید: “ترافیک داده های بی سیم با سرعتی بیش از 50٪ در سال برای هر مشترک در حال افزایش است و انتظار می رود این روند با استفاده مداوم از ویدیو و افزایش اینترنت در طی یک دهه آینده تسریع شود.” بنابراین این مفهوم شامل یک آنتن 5G و مرکز داده است تا به عنوان یک تکرار کننده سیگنال عمل کند و به سیستم های حمل و نقل بدون راننده کمک کند تا با یکدیگر و سایر کاربران جاده جهت پیشگیری از حوادث ارتباط برقرار کنند.

فهرست